Eunice D. Ingham Stopfel

EUNICE D. INGHAM STOPFEL HAKKINDA

EUNİCE INGHAM STOPFEL (1889-1974)
AYAK REFLEKSOLOJİSİ

Asıl mesleği hemşirelik olan Eunice D. Ingham Stopfel, Dr.Riley’in kliniğinde fizyoterapist (masaj uzmanı) olarak çalışmaya başladı.

 

Daha sonra ki zamamanlarda Dr.Fitzgerald’ın Zone Therapy (Bölge Tedavisi) ile tanıştı.Dr.Fitzgerald’ın yaptığı uygulamanın sadece ellerde değil ayaklarda da uygulanabileceğini savundu.

 

Bu fikri ilk olarak Dr. Riley’e açtı.Dr. Riley’in teşviki ile 1930 yılında ayak refleks bölgeleri terapisi teorisini geliştirmeye başladı.
Eunice D.Ingham Stopfel’e göre ayaklar ve ellerde ki bölgelere uyglanan terapiler ile beyindeki kimyasallar harekete geçer.Böylece tedavi olunur.

 

Eunice D. Ingham Stopfel hayatta iken International Institute of Reflexology’i kurmuştur.Bu merkez,günümüzde hala Amerika başta olmak üzere birçok ülkede varlığını devam ettirmekte,bu eğitimi alanlar dünyanın birçok yerinde hastalık,bozukluk ve engellilere hizmet vermektedir.

 

Eunice D. Ingham Stopfel ‘ın metodu Modern Tıbba daha yakındır. Günümüzde birçok hastalığa bu şekilde fayda sağlamaya çalışılır.